Poradnik balkonowy
Nr Kolejny:0

Obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm dla owadów i ptaków, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni znacznie lepiej odpoczywamy, a dodatkowo opieka nad roślinami potrafi działać antydepresyjnie.

Z tego względu tak wiele osób zazielenia swoje najbliższe otoczenie. Często mamy do dyspozycji niewielki przedogródek przed blokiem, balkon lub tylko okienny parapet. Nie stanowi to jednak przeszkody, aby nawet tak małą przestrzeń uczynić swoją zieloną oazą.

Ponieważ wiosna już na dobre do nas zawitała, chcemy Państwa zachęcić do aranżowania swoich małych, zielonych przestrzeni. W tym celu powstał bezpłatny  PORADNIK BALKONOWY. Znajdziecie w nim proste sposoby na to, jak niewielkim nakładem finansowym i czasowym zazielenić swoje najbliższe otoczenie.

Podpowiadamy, kiedy i jakie rośliny można posadzić, gdzie je znaleźć,  jakie wybrać meble i dodatki, aby stworzyć swój niepowtarzalny styl oraz jak zachęcić sąsiadów do wspólnego zazieleniania elewacji. A wszystko po to, by dzięki prywatnym  przestrzeniom  również te publiczne były piękniejsze. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem i do ukwiecania swoich przedogródków i balkonów.

Już wkrótce wystartuje kolejna edycja Konkursu na najpiękniejszy gdański balkon. W tym roku chcemy rozszerzyć zakres konkursu o przedogródki znajdujące się przed budynkami wielorodzinnymi, a które bardzo często są równie pięknie zagospodarowane jak balkony.

Życzymy miłej i inspirującej lektury! 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni