Uchwała Krajobrazowa
Nr Kolejny:0

O uchwale krajobrazowej z ekspertami i mieszkańcami. Zapraszamy na dwa spotkania

 

Dobiega końca opracowanie uchwały krajobrazowej Gdańska. Zarząd Dróg i Zieleni wkracza właśnie w ostatnią fazę prac nad nowymi zasadami, które mają uporządkować przestrzeń miasta. Na początku lutego projekt uchwały poznają mieszkańcy Gdańska.

 

Już 6 i 8 lutego odbędą się prezentacje projektu Uchwały Krajobrazowej Gdańska połączone kolejno z panelem dyskusyjnym i debatą publiczną. Zaproszeni na spotkania są wszyscy mieszkańcy miasta.

 

Otaczający nas krajobraz bez wątpienia wpływa na jakość naszego życia. Dlatego opinia mieszkańców i przedsiębiorców na temat projektowanych przepisów gdańskiej uchwały krajobrazowej jest dla nas bardzo cenna – mówi Michał Szymański zastępca dyrektora ds. przestrzeni publicznej w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdańsku.

 

W poniedziałek, 6 lutego o 17.00 odbędzie się panel dyskusyjny, natomiast w środę 8 lutego o 17.00 - debata publiczna. Obydwa wydarzenia odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) w Dworze Bractwa św. Jerzego przy ul. Wełniarskiej 7 (przy Złotej Bramie). Spotkania poprowadzipartner projektu – Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.

 

Podczas pierwszego spotkania (6 lutego) zaprezentowany zostanie projekt gdańskiej uchwały krajobrazowej. Po tym odbędzie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą m.in. przedstawiciele branży reklamowej, przedstawiciele środowiska naukowego i organizacji pozarządowych. W trakcie panelu publiczność będzie miała możliwość zadawania pytań.

Drugie spotkanie (8 lutego) będzie miało charakter dyskusji publicznej z pytaniami. Poprzedzi je prezentacja założeń uchwały krajobrazowej.

 

Zgłoszenia do wzięcia udziału w spotkaniach należy wysyłać do 3.02.2017 roku (piątek) do godz. 24.00.

 

Adres poczty elektronicznej: uchwala.krajobrazowa@zdiz.gda.pl

 

Przedmiotem tzw. Uchwały Krajobrazowej (Uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie Miasta Gdańska), jest przede wszystkim regulacją sytuowania obiektów informacji wizualnej, jak szyldy i reklamy, a także obiektów małej architektury.

 

Intencją Uchwały jest uporządkowanie chaotycznie rozmieszczonych w przestrzeni publicznej elementów małej architektury i nośnik reklamowych, powodujących dewastację krajobrazu miejskiego. Ujednolicenie sposobów komunikowania informacji wizualnej prowadzi do poprawy jakości nośników oraz kształtowania harmonijnej, estetycznej przestrzeni miejskiej. Dodatkowo uchwała reguluje sposoby umieszczania obiektów małej architektury oraz ogrodzeń.

 

Projekt Uchwały powstawał we współpracy z powołanym przez Prezydenta Miasta Gdańska Zespołem ds. ochrony krajobrazy, w trakcie konsultacji warsztatowych i badań ankietowych w których uczestniczyło 5,5 tysiąca osób.

 

Projekt "Uchwały Krajobrazowej Gdańska"


 

Prezentacja projektu "Uchwały Krajobrazowej Gdańska"

 

Załącznik nr 3 do Uchwały - Wykaz ulic o dużym znaczeniu komunikacyjnym i podwyższonym standardzie bezpieczeństwa


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@zdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni