Jesteś w:  Strona główna
Strona główna

INFORMACJA
dot. wjazdu pojazdów mechanicznych na teren cmentarzy komunalnychw Gdańsku
w dniach od 30 października do 2 listopada 2017 r.  

W związku z koniecznością przygotowania cmentarzy komunalnych w  Gdańsku do Wszystkich Świętych oraz wzmożonym ruchem pieszych na terenie gdańskich nekropolii w tym okresie, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje,
że od dnia 30.10.2017 r. do dnia 2.11.2017 r. włącznie obowiązywać będzie CAŁKOWITY ZAKAZ WJAZDU na teren Cmentarza Łostowickiego oraz Cmentarza Centralnego „Srebrzysko”,
w celu odwiedzin grobów.
Zakaz dotyczy również osób powyżej 65 roku życia i osób niepełnosprawnych  ruchowo.

W pozostałe dni wjazd pojazdów mechanicznych będzie odbywać się zgodnie
z Regulaminem korzystania z cmentarzy komunalnych w Gdańsku.

 

Zamierzeniem inicjatorów oraz twórców portalu cmentarze-gdanskie.pl było dostarczenie możliwie szerokiej wiedzy na temat gdańskich nekropolii. Zamieszczone tu informacje dotyczą zarówno przeszłości wszystkich gdańskich cmentarzy jak i spraw związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem.

W części poświęconej cmentarzom komunalnym znaleźć można szereg praktycznych informacji i zagadnień dotyczących korzystania z cmentarzy. Znajdują się tu m.in. dane kontaktowe do zarządcy i obsługi administracyjnej cmentarzy oraz do siedzib biur cmentarnych, lista dokumentów prawnych, plany cmentarzy, opisy i zdjęcia wybranych nagrobków, pomników, grobów znanych gdańszczan.

Na osobną uwagę zasługuje wyszukiwarka miejsc pochówków – wielce przydatne narzędzie dla osób poszukujących swoich bliskich zmarłych i znajomych pochowanych na gdańskich cmentarzach komunalnych. W bazie wyszukiwarki znajdą się dane osób chowanych na cmentarzach komunalnych, począwszy od 1945 roku. 

Stronę zrealizowano dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego oraz staraniem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.


 
Na skróty
cmentarze komunalne
©2009-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni